paykasa bozdurma

Kahramanmaraş Enerji Kimlik Belgesi

Kahramanmaraş Enerji Kimlik Belgesi

Yasal prosedür içerisinde zorunlu olan Enerji Kimlik Belgesi konusunda bilgi, birikim ve tecrübe sahibi mühendis, mimar ve müşavirler tarafından hazırlanmaktadır. Bu kişiler EKB eğitimi almış olup BEP TR  program kullanımına hakimdirler.

Enerji Kimlik Belgesi ruhsat için gerekli bir belgedir. Mimari çizim gerçekleştirilirken bu belge bina sahip ve yöneticilerinden istenir. Bu nedenle uzman kadroların çalıştırılması uygun görülmüştür. Burada  öncelik olarak mekanik proje sonrasında elektrik projesi ve son olarak da ısı yalıtım proje raporu hazırlanır.

Enerji Kimlik Belgesi  onaylandıktan sonra 10 yıl geçerlidir. 2011 yılında ruhsat alan binalar da bu uygulamaya dahildir. Yalnızca yeni binalarda değil eski binalarda da enerji tasarruf uygulaması zorunludur. Eski binaların 2017 yılına kadar bu uygulamayı yapmaları yasal olarak belirlenmiştir. İnsanlar bu uygulamaya son derece sıcak bakmaktadır. Çünkü bu yalnızca ülkeler için değil kişiler için de çok önemli faydalar sağlamaktadır. Bu uygulama ile insanlar yüksek fatura şokundan kurtulmuş ve daha az yakara daha çok ısınmışlardır.

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!