paykasa bozdurma

Enerji Analizör Ölçümleri

enerji analizörEnerji Analizörleri: Bir sistemdeki akım, gerilim ve güç gibi elektriksel parametreleri ölçmek için tasarlanmış olan cihazdır. Ölçülen değerler cihazın ekranında görülebildiği gibi, istenildiği taktirde cihaz bilgisayara bağlanarak istenilen ölçümler bilgisayar ile takip edilebilmektedirler. Programlanabilir röle çıkışlarına sahip enerji analizörleri sayesinde ise ölçümleriniz ile başka sistemleri kontrol edebilirsiniz.

Bir enerji analizörü ile her faz için gerilim değerleri, her fazdan çekilen akım ve güç değerleri, frekans, cos Ø değerleri ve harmonik ölçümü yapılarak gözlemlenebilir. Enerji Verimliliği çalışmaları için bu değerlerin ölçümü büyük önem taşımaktadır.

AFN Enerji Yönetimi‘nin sunduğu seyyar Enerji Analizörü ölçüm hizmetinde ölçümler lokal ve sistem bazlı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Lokal Enerji Analizörü Ölçümleri: Bu ölçüm tipinde cihaz bazlı ölçümler yapılmaktadır. Örneğin motorlar, soğutma üniteleri, kompresörler, rezistanslı fırınlar, aydınltma üniteleri vb. cihazlar seyyar enerji analizörüyle ölçülerek verimlilikleri incelenebilir. Bu ölçümler sayesinde bu cihazların çektiği güç, verim durumları, ihtiyaçtan fazla güçte seçilip seçilmedikleri, çalışma karakteristikleri, invertör uygulanabilme durumları, reaktif güç tüketimleri vb. bir çok sonuç elde edilebilir.

Sistemsel Enerji Analizörü Ölçümleri: Lokal ölçümlerin yanı sıra seyyar Enerji Analizörleri sistemsel bazlı ölçümlerde de kullanılabilir. Bu bazda tesisin ana panosundan, tesisteki çeşitli bölümlerin panolarından ölçümler alınabilir. Bu ölçümler binanın ya da bu binaya bağlı bölümlerin günlük, haftalık enerji tüketim karakteristiklerini ortaya koyacağı gibi, reaktif tüketim durumlarını, ani gerçekleşen pik tüketimleri, voltaj dalgalanmalarını ve harmoniklerini de gösterebilmektedir.

Sistemin enerji tüketim karekteristikleri ilk başta önemsiz gözükse de enerji verimliliği çalışmaları açısından hayati önem taşımaktadır ve iyi analiz edilmelidir. Sadece enerji tüketim karakteristiğini iyi analiz ederek çalışan ünitelerin sisteme etkisini görebilir, gizli tüketimleri ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece bu çalışma ile %10-15 arası enerji verimliliği sağlamak mümkündür.

Bu ölçümler ile Enerji Verimliliği haricinde reaktif tüketimleri kontrol edebilir gerektiğinde müdahale edebilirsiniz. Ayrıca hayati önem taşıyan gerilim düşümleri, pik güç çekimleri ve harmonikler ile ilgili sistemin durumunu görüp gerekli müdahalelerde bulunabilirsiniz.

Enerji Analizörü ölçümleri konusunda AFN Enerji Yönetimi ile çalıştığınız taktirde konusunda uzman personelimizin ölçümleri ve uzman yorumları içeren detaylı raporlarının ihtiyacınızı göreceğine emin olabilirsiniz.

Enerji Analizör Ölçümleri Ankara, Enerji Analizör Ölçüm Fiyatları, Enerji Analizör Ölçüm Firmaları, Enerji Analizör Cihazları, Enerji Analizör Cihazları Ankara, Enerji Analizör Cihazları Satış

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!