paykasa bozdurma

Baca Gazı Analizi

Binalarda enerji verimliliği yöntemlerinden biri olan baca gazı analizi yapılarak verimli yanmanın sağlanması için gerekli tespitlerin yapılması mümkündür. Verimli yanma sayesinde hem yakıt tasarrufu sağlanıp hem de doğaya karbondioksit (CO₂) salınımının azaltılarak sera gazlarının atmosfere yaptığı negatif etkinin de azaltılması mümkündür.

Endüstriyel uygulamalar için baca gazı analizi

Endüstri tesislerini kontrol ederken, verimli işletim ve çevre kirliliği azaltılması arasındaki denge iyi bir şekilde kurulmalıdır. Baca gazı analiz ve emisyon ölçüm cihazları burada kritik rol oynar. Bu cihazlar; verimliliğin artmasına ve emisyon limit değerlerinin korunmasına yardımcı olur.

Yerleşim alanları için baca gazı analizi

Küçük yanma sistemlerinde,sistemin verimlilik ayarlarına ek olarak, düzgün şekilde yapılan baca gazı analizi ile de çevre kirlliliği azaltılmış olur. Doğru ölçüm cihazı seçimi ile; eski sistemler optimum çalışma durumuna getirilebilir ve çevre kirliliğini önlenmesine yardımcı olunur.

Denizcilik uygulamaları için baca gazı analizi

İklimi koruma konusunda bilinçlenme arttığı ve uluslararası ticaret filoları her geçen gün büyüdüğü için, denizcilik sektöründe baca gazı analizi daha da önemli hale gelmiştir. Testo bu yüzden, denizcilik sektöründe uluslararası NOx standartlarını belirleyen MARPOL Annex VI onaylı tek portatif baca gazı analiz cihazını üretti

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!